Як перегорнути відео у KMplayer

Під час помилкової авторської зйомки на відеокамеру і фотоапарат або ж хибної конвертації відео через спец. утиліти (відео - редактори і конвертери), картинка може відтворюватись в програвачі "догори ногами" чи з поворотом на 90 градусів, чим суттєво ускладнює перегляд відео.

Вирішити таку проблему в одному з найпопулярніших програвачів KMplayer можливо у такий спосіб.

Крок 1. Поворот відео

Запустіть відео і, під час відтворення, клікніть правою клавішею миші у вікні, щоб викликати меню опцій і налаштувань KMplayer. Потім почергово оберіть наступні налаштування: Відео (Основні)Поворот екрану (CCW). Таким чином, ви попадаєте на спеціальну вкладку, де розміщені декілька варіантів розвороту/повороту відеокартинки, що доступні програмі.

 Поворот

Оберіть той, що Вам підходить найбільше на даний момент, бо ситуації бувають різні. Можливо Вам, треба буде розвернути картинку "на бік" для більш зручного перегляду картинки лежачи на дивані.

90 градусів

Крок 2. Збереження позиції відео

Однак треба врахувати, що іноді, незважаючи на застосовані користувачем функції розвороту, картинка може лишитися на тому ж місці під час повторного відкривання цього ж файлу. Спробувати вирішити таку проблему можливо наступним чином.

Відразу після того, як Ви повернули відео в бажане положення, натисніть на іконку шестерні, щоб відкрити Панель Керування (гарячі клавіші Alt + G):

Панель керування

Далі у вікні, що з’явилося, клікніть по іконці з шестернею або використайте клавішу  F2:

Конфігурація

Переконайтеся, що у вас зафіксований чек-бокс Зберігати налаштування у файлі KPMCfg.ini (трохи повільніше) у вкладці Загальні:

KMPCfg.ini

Закрийте налаштування і сам програвач. Спробуйте знову відкрити цей файл: відео буде відображено по горизонталі:

Після збереження

Розробники KMPlayer попереджали, що поки опція перевороту працює легко далеко не в найкращий спосіб. На щастя, Ви можете виправити цей недолік. Правою кнопкою миші клікаємо на область відео. Далі обираємо Відео (Основні)Відбтиття (Ctrl + F10):

Відбиття

Спробуйте знову відкрити Ваше відео. Тепер воно повинно відтворюватися в тому положенні, яке Ви задали йому спочатку. Тобто, для збереження положення відео Вам завжди потрібно змінювати відбиття перед закриттям файла.

Потрібно враховувати, що функція повороту відео не працює з файлами в форматі WMV, а також з деякими іншими відеоформатами.

Пропонується встановити останню версію KMplayer, тасвіжий пакет кодеків (наприклад, K-Lite Codec Pack) або ж конвертувати відео в будь-якому відеоконвертері (наприклад, VirtualDub), де можна не тільки крутити картинку, а й ще переналаштувати якість і зберегти відео в зручному форматі.

Обговорення