Як користуватися Far Manager

Far Manager - один з найзручніших файлових менеджерів, що розрахований на роботу з файлами і теками на дисках за допомогою клавіатури. Це підвищує швидкість і зручність під час різноманітних операцій, що проводяться з об’єктами (копіювання, вирізання/переміщення тощо). Зовні він дуже нагадує популярний Norton Commander, що у свій час був встановлений практично на всіх машинах аж до появи ОС Windows. Ті, хто ностальгує за "дев'яностими", будуть приємно вражені! Тепер про все по порядку і більш детально. 

Русифікація Far Manager

Якщо Вас не влаштовує те, що програма за замовчуванням пропонує використовувати інтерфейс англійською мовою, активуйте російську. Натисніть F9, потім в горизонтальній функціональній панелі, що з’явиться вгорі, натисніть "Options", далі відкрийте "Languages" і там оберіть російську мову (української, на жаль, не передбачено).

Зміна мови

Вибір мови

Вибір дисків/накопичувачів

У разі, якщо на Вашій машині встановлені одразу декілька жорстких дисків, ви зможете обрати для роботи в Far Manager будь-який з них, натиснувши комбінацію з клавіш ALT + F1 (обрати диск в лівій панелі) або ALT + F2 (обрати диск в правій панелі). Треба зазначити, що Far Manager, окрім основних підключених до машини HDD, також повноцінно працює і з будь-якими зовнішніми накопичувачами, і навіть з мережевити дисками.

Вибір диску

Операції з файлами (копіювання, вирізання/перенос, видалення, пошук)

Основне операційне вікно Far Manager складається з двох вікон/панелей. Це зроблено для більшої зручності, щоб користувач не плутався, постійно відкриваючи різні директорії в одному й тому ж вікні.

Копіювання, переміщення/вирізання. Для здійснення будь-якої з цих файлових операцій спочатку перейдіть до правої панелі (клавіша TAB) і відкрийте там потрібну теку, куди Ви в результаті бажаєте скопіювати/перемістити об'єкти. Далі поверніться  назад  до лівої панелі (за допомогою тієї ж клавіші TAB) і знайдіть в теках потрібні для копіювання/переміщення файли. Виділіть їх кнопками  "Insert" або "*" (зірочка на цифровому блоці клавіатури) і натисніть будь-яку з кнопок  (F5 - "Копіювати", F6 - "Перенос/Вирізання"). Не забудьте підтвердити операцію клавішею ENTER.

Копіювання

Видалення файлів/тек. Для того, щоб видалити об'єкти, відкрийте відповідну теку, виділіть (позначте) в ній усі потрібні файли і натисніть кнопку F8 "Видалення".

Видалення

Пошук об'єктів. Для пошуку тек/файлів в усіх каталогах вашого жорсткого диска  користуйтесь комбінацією ALT + F7. Натисніть її і введіть потрібне ім'я для пошуку, а також (за необхідності) встановіть додаткові параметри пошуку. 

Пошук

Внизу на скріншотах представлений більш детальний список основних функціональних клавіш у Far Manager

 Керування папками та файлами

Керування панелями

Основне меню функцій 

Головне функціональне меню в Far Manager міститься у верхній горизонтальній панелі. Від самого початку його приховано. Для отримання доступу до меню, натисніть F9, оберіть будь-яку з вкладок і опцій, що знаходяться в них.

Функції головного меню

Додаткове меню функцій

Для отримання доступу до додаткових функцій для роботи з теками/файлами в Far Manager натисніть і утримуйте кнопку ALT. Список функцій буде відображено у нижній горизонтальній панелі менеджера.

Список додаткових функцій

Сортування файлів у Far Manager

Для більш зручного пошуку і роботи з об'єктами на накопичувачі Ви можете скористатися функцією сортування об'єктів, що має безліч параметрів. Відкрийте будь-яку теку і натисніть, утримуючи CTRL, щоб вибрати будь-яку з функцій для сортування.

Список функцій для сортування

Робота з архівами файлів

Для роботи з файловими архівами в Far Manager також існує спеціальний функціонал. Для виклику цих додаткових функцій натисніть і утримуйте SHIFT. Далі у горизонтальному меню знизу оберіть потрібну опцію.

 Список функцій для роботи з архівами

Робота з FTP

Far Manager підтримує передачу даних через цей протокол. Для створення/активації FTP-підключення натисніть ALT+F1 або ALT+F2 (виходячи з того, в якій саме панелі Ви знаходитесь) і оберіть опцію "Netbox". Якщо у Вас є готове підключення, воно висвітиться у списку на панелі. Наведіть на нього курсор і натисніть ENTER. У разі, якщо готове підключення відсутнє, натисніть SHIFT+F4, щоб активувати створення підключень. Вам залишиться лише обрати тип протоколу і правильно внести значення в потрібні опції.

FTP-клієнт

Консольний (командний) рядок

В Far Manager є й така функція. Через консольний рядок можна реалізовувати різні операції завдяки спеціальним програмним командам. Наприклад, копіювання файлів з диска на диск: "C:\>copy test.txt d:\test.txt" тощо. Але люди, які знаються на програмуванні, зможуть використовувати можливості консолі набагато ширше!

FTP-клієнт

Ось, в принципі, і всі основні моменти щодо роботи з цим файловим менеджером. Як бачите, нічого надскладного в ньому немає!

Обговорення