Як збільшити швидкість завантаження в uTorrent

Використання торрент-клієнтів ще не гарантує користувачам високих швидкостей при завантаженні файлів з Інтернет-мережі. Потрібно вміти правильно користуватися всіма функціями і можливостями будь-якої програми, а також враховувати ряд важливих нюансів! Отже, розберемо uTorrent.

1. Спочатку скачайте останню версію uTorrent, оскільки в свіжих релізах розробники завжди виправляють безліч помилок і додають нові корисні функції. І ще. Користуйтеся тільки найостаннішими стабільними версіями, оскільки бета і альфа - версії можуть давати збій!

2. Правильно налаштуйте програму. Оптимальне налаштування дозволить використання її по максимуму. Про те, як краще це зробити - читайте тут.
Під час налаштування, особливу увагу зверніть на опцію "Шифрування протоколу" ("Налаштування" → "Налаштування програми"  Bittorrent  "Шифрування протоколу"). Це дуже цінна функція і іноді може стати в нагоді! Справа в тому, що багато хто з інтернет-провайдерів свідомо обмежує швидкість торрент-з'єднанням у себе в мережі, мотивуючи це тим, що вони перевантажують загальний канал і провайдерське обладнання. Ця ж функція дозволяє обійти подібний момент, адже якщо трафік зашифрований, то провайдер навряд чи зможе визначити до якого конкретно з додатків він має відношення й, відповідно, не зрозуміє, що це торрент і не зможе обмежити швидкість завантаження! Однак, варто врахувати, що при включеному шифруванні ви зможете підключатися для завантаження контенту тільки до "зашифрованих пірів" (користувачам у яких також включене шифрування), а таких в мережі, на жаль, не так багато! Тому, вирішуйте самі, коли користуватися шифруванням. Часом це може гарантувати дійсно гарний результат!

3. Вимикайте на час торрент-завантаження інші програми, які можуть використовувати інтернет, наприклад, поштові агенти, програми-месенджери (Skype, ICQ, QIP тощо), а також не залишайте без виняткової потреби включеним авто оновлення в різних програмах. Все це "з'їдає" значну частину каналу!

4. Слідкуйте за вихідною швидкістю. Багато хто з провайдерів заявляє, що надають своїм абонентам справжні "дуплекс" - канали, що мають окремі (тобто незалежні один від одного) вихідний і вхідний канали. Але в більшості випадків це далеко не так! Найчастіше для звичайних юзерів провайдерами виділяється звичайний канал - загальний для вихідних і для вхідних з'єднань. Таким чином, чим вища швидкість віддачі торренту, тим менше вільної швидкості у вашого каналу залишиться для завантажеання. Однак, врахуйте, що роздавати все ж потрібно, адже всі пірингові p2p мережі діють за принципом: "Завантажив сам - дай завантажити іншому!" Чим більше людей в результаті буде на роздачі, тим більше можливостей буде у користувачів завантажувати файли швидше. До того ж, на багатьох торрент-трекерах, як і раніше, діють рейтингові обмеження. Наприклад, на кожний завантажений мегабайт інформації користувач повинен роздати не менше 0,5 мб тощо.

5. Правильно обирайте "роздачі" на трекерах. Запам'ятайте, що у одного і того ж контенту (фільм, гра, програма - все одно!) завжди на кожному трекері знайдеться кілька роздач. Оберіть ту, де найбільше сідерів - користувачів, що завантажили контент і готові роздавати його іншим юзерам. Як правило, їх кількість всюди позначається однаково - зеленим кольором (див. скріншот знизу). Для забезпечення швидшого завантаження співвідношення між сіидерами і лічерами (тими, що завантажують на даний час) має бути не менше 1 до 1.

Піри

6. Не запускайте в uTorrent кілька завантажень одночасно. Все це "розпилює" швидкість і сильно навантажує не тільки інтернет-канал, але і ваше обладнання! При малій кількості запущених торрент-завантажень всі запити і з'єднання будуть оброблятися значно швидше та ефективніше!

7. Керуйте швидкістю в uTorrent самостійно. Ця програма дає можливість вручну регулювати (підвищувати / знижувати) швидкість завантаження як кожному торренту окремо, так і одночасно всім:

  • щоб встановити однакову швидкість роздачі / завантаження для всіх наявних торрент-завантажень, натисніть прав. клав. миші на позначку uTorrent в системному треї (лоток в правому куті знизу, поруч з датою / годинами / мережею / гучністю), виберіть опції "обмеження завантаж." / "обмеження відвантаж.", а потім виставте потрібну швидкість;

Трей

для того, щоб виставити потрібну швидкість для одного певного завантаження, відкрийте uTorrent, виділіть лів. клав. миші потрібне завантаження, викличте прав. клав. миші додаткові функції і далі дотримуйтесь по опціях  "Розподіл пропускної здатності"  "Обмежити швид. завантаження" / "Обмежити швидкість відвантаження".

Обмеження

До речі, не забувайте і про виставлення пріоритетів для завантажень, торрент це теж враховує!

Обговорення